AX7DCF2-491.5200T
Mfr.Part #
AX7DCF2-491.5200T
Description
XTAL OSC XO 491.5200MHZ LVDS SMD
+ 85 C
Series :
ClearClock™ AX7
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.8 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tradename :
ClearClock
Current - Supply (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Load Capacitance :
Voltage - Supply :
1.8V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency :
491.52MHz
Width :
5 mm
Standard Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Subcategory :
Oscillators
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C