AX7DCF2-491.5200C
Mfr.Part #
AX7DCF2-491.5200C
Description
XTAL OSC XO 491.5200MHZ LVDS SMD
Package :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Stability :
±25ppm
Enable/Disable
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
491.52MHz
Current - Supply (Max) :
70mA
Symmetry-Max :
55/45%
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Supply Voltage :
1.8V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Operating Frequency :
491.52MHz