AX7DCF2-1250.0000
Mfr.Part #
AX7DCF2-1250.0000
Description
XTAL OSC XO 1.2500GHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Factory Lead Time :
19 Weeks
Surface Mount :
yes
Length :
7 mm
Height :
1.8 mm
Tradename :
ClearClock
RoHS Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Width :
5 mm
Current Rating :
64 mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVDS
Subcategory :
Packaging :
Bulk
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Frequency :
1250MHz
Current - Supply (Max) :
70mA
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
1.8V
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Fall Time-Max :
0.35ns
Package :
Bulk
Package / Case :
8-SMD, No Lead
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
1.25GHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm