AX7DCF1-904.0000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DCF1-904.0000T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 904.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Series :
ClearClock™ AX7
Load Capacitance :
Tradename :
ClearClock
Output Format :
LVDS
Product Type :
Standard Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
904MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height :
1.8 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
7 mm
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
1.8V
Width :
5 mm
Ratings :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
70mA