AX7DCF1-810.0000
Mfr.Part #
AX7DCF1-810.0000
Description
XTAL OSC XO 810.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination Style :
SMD/SMT
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.8V
Height :
1.8 mm
RoHS :
Details
Length :
7 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
1 (Unlimited)
Product Type :
Standard Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Width :
5 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Mounting Type :
Surface Mount
Tradename :
ClearClock
Load Capacitance :
Brand :
Subcategory :
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output Format :
LVDS
Frequency :
810MHz