AX7DCF1-807.7038T
Mfr.Part #
AX7DCF1-807.7038T
Description
XTAL OSC XO 807.7038MHZ LVDS SMD
Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Active
Brand :
Load Capacitance :
Tradename :
ClearClock
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Type :
Standard Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
1.8V
Length :
7 mm
RoHS :
Details
Frequency :
807.7038MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Height :
1.8 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Output Format :
LVDS
Subcategory :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Base Resonator :
Crystal
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
70mA
Width :
5 mm