AX7DCF1-716.8000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DCF1-716.8000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 716.8000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Output :
LVDS
Width :
5 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Load Capacitance :
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS :
Details
Frequency :
716.8MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
1.8V
Subcategory :
Oscillators
Series :
ClearClock™ AX7
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
Output Format :
LVDS
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
70mA
Base Resonator :
Crystal
Height :
1.8 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Length :
7 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm