AX7DCF1-709.5260C
Mfr.Part #
AX7DCF1-709.5260C
Description
XTAL OSC XO 709.5260MHZ LVDS SMD
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Supply Voltage :
1.8V
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Rise Time-Max :
0.35ns
RoHS Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency :
709.526MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
709.526MHz
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Symmetry-Max :
55/45%