AX7DCF1-705.8000
Mfr.Part #
AX7DCF1-705.8000
Description
XTAL OSC XO 705.8000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Supply Voltage :
1.8V
Absolute Pull Range (APR) :
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Strip
Operating Frequency :
705.8MHz
Output Load :
100 Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount :
yes
Ratings :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Packaging :
Strip
Fall Time-Max :
0.35ns
Oscillator Type :
LVDS
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Series :
ClearClock™ AX7
Rise Time-Max :
0.35ns
Frequency :
705.8MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
1.8V
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Function :
Enable/Disable
Abracon Corporation
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA