AX7DCF1-650.0000
Mfr.Part #
AX7DCF1-650.0000
Description
XTAL OSC XO 650.0000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Max) :
70mA
Surface Mount :
yes
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ratings :
Operating Frequency :
650MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
650MHz
Supply Voltage :
1.8V
Fall Time-Max :
0.35ns
Symmetry-Max :
55/45%