AX7DCF1-644.5205C
Mfr.Part #
AX7DCF1-644.5205C
Description
XTAL OSC XO 644.5205MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
8-SMD, No Lead
Rise Time-Max :
0.35ns
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Mounting Feature :
1 (Unlimited)
Output Load :
100 Ohm
Current - Supply (Max) :
70mA
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Abracon Corporation
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Frequency :
644.5205MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Frequency :
644.5205MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Strip
Fall Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
1.8V