AX7DCF1-644.4563C
Mfr.Part #
AX7DCF1-644.4563C
Description
XTAL OSC XO 644.4563MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Strip
Operating Frequency :
644.4563MHz
Series :
ClearClock™ AX7
Reach Compliance Code :
Compliant
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Frequency Stability :
±25ppm
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
1.8V
Symmetry-Max :
55/45%
Oscillator Type :
LVDS
Packaging :
Strip
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Absolute Pull Range (APR) :
Abracon Corporation
Mounting Feature :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency :
644.4563MHz
Mounting Type :
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Output Load :
100 Ohm