AX7DCF1-644.1628
Mfr.Part #
AX7DCF1-644.1628
Description
XTAL OSC XO 644.1628MHZ LVDS SMD
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output Format :
LVDS
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Termination Style :
SMD/SMT
Tradename :
ClearClock
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
644.1628MHz
Load Capacitance :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Brand :
Function :
Enable/Disable
1 (Unlimited)
Width :
5 mm
Height :
1.8 mm
Product Type :
Standard Oscillators
RoHS :
Details
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Length :
7 mm
Subcategory :
Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
70mA