AX7DCF1-622.0800
Mfr.Part #
AX7DCF1-622.0800
Description
XTAL OSC XO 622.0800MHZ LVDS SMD
Oscillators
Brand :
Type :
XO (Standard)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Load Capacitance :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
7 mm
Subcategory :
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Width :
5 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Product Type :
Standard Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
622.08MHz
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tradename :
ClearClock
LVDS
RoHS :
Details
Height :
1.8 mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
70mA