AX7DCF1-451.5840T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DCF1-451.5840T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 451.5840MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Type :
XO (Standard)
Output Format :
LVDS
Load Capacitance :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Current - Supply (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Status :
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.8 mm
Frequency :
451.584MHz
Ratings :
Tradename :
ClearClock
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
5 mm
RoHS :
Details
Absolute Pull Range (APR) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Voltage - Supply :
1.8V
Product Type :
Standard Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
7 mm
Series :
ClearClock™ AX7
Factory Lead Time :
19 Weeks
Output :
LVDS
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm