AX7DCF1-409.6000T
Mfr.Part #
AX7DCF1-409.6000T
Description
XTAL OSC XO 409.6000MHZ LVDS SMD
Surface Mount
Output Format :
LVDS
Height :
1.8 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Type :
Standard Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Width :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
RoHS :
Details
Frequency :
409.6MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Ratings :
Length :
7 mm