AX7DCF1-371.4286T
Mfr.Part #
AX7DCF1-371.4286T
Description
XTAL OSC XO 371.4286MHZ LVDS SMD
Oscillators
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
371.4286MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
SMD/SMT
Type :
XO (Standard)
Height :
1.8 mm
Product Status :
Active
Length :
7 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
5 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Output Format :
LVDS
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tradename :
ClearClock
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Type :
Standard Oscillators
ClearClock™ AX7
Brand :
Current - Supply (Max) :
70mA
Voltage - Supply :
1.8V