AX7DCF1-210.0000
Mfr.Part #
AX7DCF1-210.0000
Description
XTAL OSC XO 210.0000MHZ LVDS SMD
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Reach Compliance Code :
Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Base Resonator :
Crystal
Termination Style :
SMD/SMT
Load Capacitance :
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Tradename :
ClearClock
Factory Lead Time :
19 Weeks
Frequency :
2.1GHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output Load :
100 Ohm
Function :
Enable/Disable
RoHS :
Details
Output Format :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Fall Time-Max :
0.35 ns
Symmetry-Max :
55/45 %
Oscillator Type :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.35 ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
1.8V
Mounting Type :
Height :
1.8 mm
Length :
7 mm
Width :
5 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Subcategory :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Number of Terminals :
8
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Type :
XO (Standard)
Brand :
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C