AX7DCF1-206.2500C
Mfr.Part #
AX7DCF1-206.2500C
Description
XTAL OSC XO 206.2500MHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
1.8V
Output Load :
100 Ohm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Feature :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.35ns
Symmetry-Max :
55/45%
Surface Mount :
yes
Frequency :
206.25MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package :
Strip
1 (Unlimited)
Abracon Corporation
Supply Voltage :
1.8V
Mounting Type :
Oscillator Type :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Function :
Enable/Disable
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ratings :
Operating Frequency :
206.25MHz
Packaging :
Strip
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Base Resonator :
Crystal
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Max) :
70mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm