AX7DCF1-166.6667T
Mfr.Part #
AX7DCF1-166.6667T
Description
XTAL OSC XO 166.6667MHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
1.8V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height :
1.8 mm
Load Capacitance :
Subcategory :
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output Format :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
RoHS Compliant
Tradename :
ClearClock
Length :
7 mm
Surface Mount
Product Type :
Standard Oscillators
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
166.6667MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Width :
5 mm
Brand :
RoHS :
Details
Base Resonator :
Crystal
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm