AX7DCF1-166.0000
Mfr.Part #
AX7DCF1-166.0000
Description
XTAL OSC XO 166.0000MHZ LVDS SMD
Package :
Strip
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Fall Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
166MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Strip
8-SMD, No Lead
Operating Frequency :
166MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
1.8V
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
1 (Unlimited)
Rise Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Output :
LVDS
Supply Voltage :
1.8V
Ratings :
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm