AX7DCF1-1219.5000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DCF1-1219.5000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 1.2195GHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Subcategory :
Oscillators
Tradename :
ClearClock
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Termination Style :
SMD/SMT
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
70mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
Standard Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Load Capacitance :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Height :
1.8 mm
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.8V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
1.2195GHz
Series :
ClearClock™ AX7
Ratings :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
7 mm
Type :
XO (Standard)
Output :
LVDS
Output Format :
LVDS
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm