AX7DBF4-800.0000T
Mfr.Part #
AX7DBF4-800.0000T
Description
XTAL OSC XO 800.0000MHZ LVDS SMD
Ratings :
Output Format :
LVDS
Brand :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
70mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Subcategory :
RoHS Compliant
Termination Style :
SMD/SMT
Load Capacitance :
Series :
ClearClock™ AX7
Length :
7 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Product Type :
Standard Oscillators
Product Status :
Active
Output :
LVDS
Tradename :
ClearClock
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height :
1.8 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Supply :
2.5V
Width :
5 mm
Frequency :
800MHz