AX7DBF4-720.0000T
Mfr.Part #
AX7DBF4-720.0000T
Description
XTAL OSC XO 720.0000MHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
2.5V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Package / Case :
8-SMD, No Lead
RoHS :
Details
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
70mA
Brand :
Package :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
7 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Load Capacitance :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
Standard Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Format :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
5 mm
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Crystal
Tradename :
ClearClock
Height :
1.8 mm
Subcategory :
Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Frequency :
720MHz
Frequency Stability :
±25ppm