AX7DBF4-720.0000
Mfr.Part #
AX7DBF4-720.0000
Description
XTAL OSC XO 720.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Mounting Feature :
Surface Mount
Output Load :
100 Ohm
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Frequency :
720MHz
Packaging :
Strip
Rise Time-Max :
0.35ns
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Strip
Output :
LVDS
Oscillator Type :
LVDS
Abracon Corporation
Frequency :
720MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Ratings :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency Stability :
±25ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.35ns
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Supply Voltage :
2.5V