AX7DBF4-625.0000
Mfr.Part #
AX7DBF4-625.0000
Description
XTAL OSC XO 625.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Load Capacitance :
Frequency Stability :
±25ppm
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
5 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Brand :
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ClearClock™ AX7
Output Format :
LVDS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
1.8 mm
Tradename :
ClearClock
Product Type :
Standard Oscillators
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
XO (Standard)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Length :
7 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
RoHS :
Details
Frequency :
625MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA