AX7DBF4-148.5000C
Mfr.Part #
AX7DBF4-148.5000C
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Output Load :
100 Ohm
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Surface Mount :
yes
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Absolute Pull Range (APR) :
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Symmetry-Max :
55/45%
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Ratings :
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
148.5MHz
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Supply Voltage :
2.5V
Abracon Corporation
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
148.5MHz
Mounting Feature :
Fall Time-Max :
0.35ns
Rise Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Max) :
70mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA