AX7DBF3-960.0000T
Mfr.Part #
AX7DBF3-960.0000T
Description
XTAL OSC XO 960.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
5 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
RoHS :
Details
Brand :
Current - Supply (Max) :
70mA
Length :
7 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Type :
XO (Standard)
Output Format :
LVDS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
1.8 mm
Voltage - Supply :
2.5V
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Load Capacitance :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
960MHz