AX7DBF3-800.0000
Mfr.Part #
AX7DBF3-800.0000
Description
XTAL OSC XO 800.0000MHZ LVDS SMD
Enable/Disable
Brand :
Frequency Stability :
±25ppm
Output :
LVDS
RoHS :
Details
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Ratings :
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency :
800MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
1 (Unlimited)
Output Format :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
Length :
7 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Load Capacitance :
Height :
1.8 mm
Width :
5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Operating Temperature :
-40°C~85°C