AX7DBF3-75.0000T
Mfr.Part #
AX7DBF3-75.0000T
Description
XTAL OSC XO 75.0000MHZ LVDS SMD
ClearClock™ AX7
Brand :
Height :
1.8 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
75MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
7 mm
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
70mA
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Active
RoHS :
Details
Width :
5 mm