AX7DBF3-61.4400
Mfr.Part #
AX7DBF3-61.4400
Description
XTAL OSC XO 61.4400MHZ LVDS SMD
Width :
5 mm
Product Type :
Standard Oscillators
RoHS :
Details
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
ClearClock™ AX7
Length :
7 mm
Ratings :
+ 85 C
Output Format :
Frequency :
614.4MHz
Current - Supply (Max) :
70mA
Tape and Reel (TR)
Brand :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height :
1.8 mm
Output :
LVDS
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Tradename :
ClearClock
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Load Capacitance :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V