AX7DBF3-537.6000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DBF3-537.6000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 537.6000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency :
537.6MHz
Product Status :
Active
Subcategory :
Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Package :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVDS
Width :
5 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
1.8 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tradename :
ClearClock
Length :
7 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Output Format :
LVDS
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm