AX7DBF3-368.6400T
Mfr.Part #
AX7DBF3-368.6400T
Description
XTAL OSC XO 368.6400MHZ LVDS SMD
Frequency :
368.64MHz
Tradename :
ClearClock
RoHS :
Details
Factory Lead Time :
19 Weeks
Output Format :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Load Capacitance :
Length :
7 mm
Height :
1.8 mm
Voltage - Supply :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
5 mm
Subcategory :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Product Category :
Standard Clock Oscillators
XO (Standard)
Brand :
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm