AX7DBF3-156.2500C
Mfr.Part #
AX7DBF3-156.2500C
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Stock
105
In Stock :
105
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Oscillator Type :
LVDS
Output Load :
100 Ohm
Ratings :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Mounting Feature :
Symmetry-Max :
55/45 %
Number of Terminals :
8
Abracon Corporation
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Fall Time-Max :
0.35 ns
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
Crystal
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
156.25MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm