AX7DBF2-960.0000
Mfr.Part #
AX7DBF2-960.0000
Description
XTAL OSC XO 960.0000MHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
960MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm