AX7DBF2-77.7600C
Mfr.Part #
AX7DBF2-77.7600C
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVDS SMD
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency Stability :
±25ppm
Ratings :
Abracon Corporation
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Output Load :
100 Ohm
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Fall Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
77.76MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Oscillator Type :
LVDS
Frequency :
77.76MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
8-SMD, No Lead
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm