AX7DBF2-700.0000T
Mfr.Part #
AX7DBF2-700.0000T
Description
XTAL OSC XO 700.0000MHZ LVDS SMD
Ratings :
Brand :
Reach Compliance Code :
Unknown
Symmetry-Max :
55/45 %
LVDS
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Feature :
Current - Supply (Max) :
70mA
Surface Mount :
yes
Frequency :
700MHz
Output Load :
100 Ohm
Output Format :
LVDS
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminals :
8
Base Resonator :
Crystal
Load Capacitance :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height :
1.8 mm
Oscillator Type :
Function :
Enable/Disable
Tradename :
ClearClock
Fall Time-Max :
0.35 ns
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Subcategory :
Oscillators
Length :
7 mm
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Rise Time-Max :
0.35 ns
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Type :
Standard Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Width :
5 mm
Voltage - Supply :
2.5V