AX7DBF2-515.0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DBF2-515.0000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 515.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
515MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Series :
ClearClock™ AX7
Package :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Termination Style :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Active
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Output :
LVDS
Product Type :
Standard Oscillators
Height :
1.8 mm
Tradename :
ClearClock
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
Ratings :
Output Format :
LVDS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS :
Details
Length :
7 mm
Brand :
Current - Supply (Max) :
70mA
Load Capacitance :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Width :
5 mm