AX7DBF2-475.0000C
Mfr.Part #
AX7DBF2-475.0000C
Description
XTAL OSC XO 475.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Output Load :
100 Ohm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Packaging :
Strip
Mounting Feature :
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
475MHz
Oscillator Type :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Frequency :
475MHz
Ratings :
Abracon Corporation
Function :
Enable/Disable
Rise Time-Max :
0.35ns
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm