AX7DBF2-450.0000
Mfr.Part #
AX7DBF2-450.0000
Description
XTAL OSC XO 450.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
RoHS :
Details
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Subcategory :
Oscillators
Width :
5 mm
Tradename :
ClearClock
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Output Format :
LVDS
Product Type :
Standard Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Load Capacitance :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
70mA
Voltage - Supply :
2.5V
Height :
1.8 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Termination Style :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Type :
XO (Standard)
Length :
7 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
450MHz