AX7DBF2-368.6400T
Mfr.Part #
AX7DBF2-368.6400T
Description
XTAL OSC XO 368.6400MHZ LVDS SMD
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS :
Details
Current - Supply (Max) :
70mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
368.64MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Tradename :
ClearClock
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
LVDS
Product Type :
Standard Oscillators
Brand :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Load Capacitance :
Function :
Enable/Disable
Length :
7 mm
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ClearClock™ AX7
Output Format :
LVDS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
1.8 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Subcategory :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Product Status :
Active
Width :
5 mm