AX7DBF2-320.0000C
Mfr.Part #
AX7DBF2-320.0000C
Description
XTAL OSC XO 320.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Abracon Corporation
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
320MHz
Supply Voltage :
2.5V
Oscillator Type :
LVDS
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Max) :
70mA
Absolute Pull Range (APR) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Package :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
0.35ns
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Frequency :
320MHz
LVDS
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Strip
Output Load :
100 Ohm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.35ns
Symmetry-Max :
55/45%