AX7DBF2-311.0400T
Mfr.Part #
AX7DBF2-311.0400T
Description
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVDS SMD
Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
19 Weeks
Brand :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Load Capacitance :
RoHS :
Details
Width :
5 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Ratings :
Height :
1.8 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Function :
Enable/Disable
Output Format :
LVDS
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
311.04MHz
1 (Unlimited)
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Length :
7 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Tradename :
ClearClock
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm