AX7DBF2-311.0400C
Mfr.Part #
AX7DBF2-311.0400C
Description
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
2.5V
Rise Time-Max :
0.35ns
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Frequency :
311.04MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
311.04MHz
Oscillator Type :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.35ns
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Strip
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output Load :
100 Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Abracon Corporation
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Current - Supply (Max) :
70mA