AX7DBF1-807.7038C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DBF1-807.7038C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 807.7038MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Package :
Strip
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Rise Time-Max :
0.35ns
Fall Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
2.5V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current - Supply (Max) :
70mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Packaging :
Strip
Oscillator Type :
LVDS
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Ratings :
Output :
LVDS
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Supply Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Series :
ClearClock™ AX7
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
807.7038MHz
Type :
XO (Standard)
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
807.7038MHz
Abracon Corporation
Output Load :
100 Ohm