AX7DBF1-804.3100C
Mfr.Part #
AX7DBF1-804.3100C
Description
XTAL OSC XO 804.3100MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Current - Supply (Max) :
70mA
Supply Voltage :
2.5V
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Strip
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Voltage - Supply :
2.5V
Package :
Strip
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
XO (Standard)
Mounting Feature :
Base Resonator :
Crystal
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Frequency :
804.31MHz
Abracon Corporation
Absolute Pull Range (APR) :
Rise Time-Max :
0.35ns
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Output Load :
100 Ohm
Ratings :
Operating Frequency :
804.31MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Oscillator Type :
LVDS
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm