AX7DBF1-74.2500T
Mfr.Part #
AX7DBF1-74.2500T
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
XO (Standard)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height :
1.8 mm
Frequency :
74.25MHz
Width :
5 mm
8-SMD, No Lead
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
ClearClock
Load Capacitance :
Voltage - Supply :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Crystal
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount
Length :
7 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Output Format :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm