AX7DBF1-660.1842C
Mfr.Part #
AX7DBF1-660.1842C
Description
XTAL OSC XO 660.1842MHZ LVDS SMD
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Frequency :
660.1842MHz
Series :
ClearClock™ AX7
Output Load :
100 Ohm
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
2.5V
Rise Time-Max :
0.35ns
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Abracon Corporation
Reach Compliance Code :
Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
LVDS
Voltage - Supply :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Oscillator Type :
LVDS
Frequency :
660.1842MHz
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Packaging :
Strip
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current - Supply (Max) :
70mA