AX7DBF1-614.6400
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DBF1-614.6400
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 614.6400MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Output Load :
100 Ohm
Frequency :
614.64MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Package :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
70mA
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Oscillator Type :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Abracon Corporation
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
2.5V
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Fall Time-Max :
0.35ns
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Frequency :
614.64MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Packaging :
Strip
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
ClearClock™ AX7
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Output :
LVDS
Mounting Type :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm