AX7DBF1-61.4400
Mfr.Part #
AX7DBF1-61.4400
Description
XTAL OSC XO 61.4400MHZ LVDS SMD
Oscillators
Height :
1.8 mm
Width :
5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
70mA
Length :
7 mm
Output Format :
LVDS
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Termination Style :
SMD/SMT
Tradename :
ClearClock
Brand :
Function :
Enable/Disable
Load Capacitance :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
614.4MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm